Triinu sünnipäevakott

Triinule sünnipäevakingiks valminud kott. Kui mul idee tekib, siis mõtted ja võimalused saavad loominuliseks seoseks, mis teeb rõõmu nii kingi saajale kui mulle endale. Inspiratsiooniallikaks on ikka särav inimene ja hea sõber ise 🙂 Kõik tundus just Triinuga kokku sobivat.

Tegevuste järjekord võis olla selline:

  • Idee
  • Sünnipäevakaardi kujundus Canva programmis
  • Sünnipäevakaardi väljaprint Pärnu Pildikojas
  • Kujunduse print kotikangale Pärnu T-särgipoes
  • Koti õmblemine. Lisaks üksikule paraja suurusega teksatükile leidsin koduselt kangariiulilt (teiselt sõbrannalt Küllilt aastaid tagasi muidu äraviskamisele läinud) kollase mummudega padjapüüri, millest sai kott ise. Mummukangast jagus ka voodriks, sangadeks ja mahukaks sisetaskuks.

 

Luulele sünnipäevaks valminud sangadega kott.

Koti idee tõukus õpingukaaslase Kadri valmistatud helkurprossist, mille olin sõbrannale kingituseks välja valinud.

Kasutasin kaardi ja kotile saanud pildi kujundamiseks Canva programmi, Pärnu Pildikoja ja T-särkipoe teenuseid ja õmblesin puuvillasest mustast kangast pikkade sangadega 40x40cm mõõdus poekoti. Et mu sõbranna ka pimedas musta kotti kandes nähtavam oleks, kleepisin pildi servadele figuursed helkurribad, mis elustavad koti teksti “Säran ka pimedas!”

Ja detailidest sai tervik.

VOCO õpingute ajal valmisid meeste aksessuaaride tunnis rahakott ja soni.

Rahakoti valmistamist alustasin küll kui meeste aksessuaari, aga sattusin kiilide ja võilille tikkimisega hoogu, lisasin paar pärlit ja tulemuseks on just lapsele sobiva välimuse, paraja suuruse ja mahutavusega rahakott. See on igapäevases kasutuses – põnev näha, kaua vastu peab!

Materjaliks ühed vanad teksad ja jupike punast velvetit, tugevduseks lõikasin joonistusploki plastkaanest sobiva suurusega tüki.

 

Rahakott

 

Minu läbi aegade neljas, kuid kindlasti kõige läbimõeldumalt ja paremini õmmeldud soni. 

Põhimaterjaliks on ruuduline mööblikangas, üpris kange ja tugev, aga soniks sobib ka väga hästi. Voodriks puuvillane punase-mustakirju sitsikangas, sama, mis ka rahakoti vahel. Selleks, et soni paremini vormi hoiaks, lisasin kihi karvariiet ja noka tugevduseks spetsiaalse plastiku Karnaluksist. 

Sai sobiva suurusega nii Kasparile kui Laurile. Mehed on rahul ja soni on juba mitut puhku olulise lisadetailina ka rahvatantsupüünele jõudnud.

Saskia laulu- ja väikekandle ansambli esinemisseelik. Tal on see juba teine samasugune. Paar päeva enne esinemist selgus, et seelik on väikeseks jäänud. Õmblesin eelmiselt, sõbralt ostetud seelikult šnitti võttes uue. Tiibustik on volditud ja värvel on kummiga, mida saab soovi korral nööbiga lisaks pingutada. Omalt poolt lisasin mahuka küljetasku ja toodi alläärele, nagu rahvariide seelikutelgi. Nüüd on ka see seelik juba väikeseks jäänud…

Kevadel õmblesin meistrite poolt valmis tikitud kangakupongidest Pärnu rahvatantsurühmale Tuurit-Tuurit kaks Lihula rahvariide seelikut. Mõlema seeliku kupongid olid erinevalt tikitud ja ka kandjad erinevad, seega tuli voldistik eraldi välja rehkendada nii ühele kui teisele. Alläärele on õmmeldud toot, nagu vanasti kombeks, ja seelikul on mahukas küljetasku, selline kuhu mahub nii mobiiltelefon kui punane huulepulk.

Kätule üheaastaseks saamise puhul õmblesin rõõmsates toonides toreda teki. Tegelikult on lapitehnika üks õmblemise stiile, mis mulle eriti ei istu, aga aeg-ajalt tuleb vaim peale ja võtan selle jälle ette. 

Tekk on on umbes meeter korda meeter suur, selle servad on äärestatud mahuliste pehmete pallikestega, milleks kasutasin ära hulgaliselt puuvillaseid kangajääke ja padjasisu. Toreda tikandi lasin Riital valmistada ja kahe puuvillase kihi vahel on ka üks pehmendav fliiskangas.

Kliendi soovil valminud paksemast linasest kangast pikk alt laienev vabaaja seelik, looduslähedane ja mõnus. Toreduse pärast sai lisatud ka üks mahukas tasku vasakule puusale ja kaunistuseks üks puust nööp, nagu ka mõlema külje alläärel voltide kohal. Seelikut on mugav selga panna, sest ta on piisavalt lai ja vöökohal on lai kummiga värvel.

Sandra 9. klassi lõpukleit. Neiu ise mõtles ja kujundas, koos leidsime sobivates toonides ja langevusega (polüester)kanga. Minule jäi õmblemise rõõm.

Kleit on v-kaelusega, alt laienevate kolmveerandvarrukatega, seljal on peitlukk ja külgedel on taskud (see on oluline detail!). Seelikuosa on ees kolme, selja taga kahe paaniga. 

Pildil tundub kleit sinine, kuigi tegelikkuses on see tumeroheline. Vooder ja taskud on õmmeldud heledast ja kergest mererohelisest polüesterkangast – ilu, mida teab kandja ise.

Sandra kleit mannekeeni seljas ja mõned detailid suuremalt - V-kaelus, küljetasku, vooder

VOCO koolitööna sügisel valminud lihtne sirge lõikega vest Marekile. Hõlmad on mustast polüesterkangast, seljaosa siidisest voodrikangast. Mõlemal hõlmal on üks liistuga tasku ja vasakul hõlmal liistuga rinnatasku.

 

Tumesinisest langevast polüesterkangast kliendi nägemuse alusel valminud pidulik kleit, mis on selja taga viiendiku meetri võrra pikem kui ees. Kleit on õhuline ja lendlev ja pehme siidise voodriga. Olulised on ka mõnusalt suured küljetaskud, et huulepulk oleks koguaeg käepärast!

 

Daniel sai pulmaminekuks vesti, roosast toorsiidist kravati ja iluräti. Väga šikk peiupoiss!

Tegumoelt on see klassikaline täisvoodriga meeste vest, millel nii rinna- kui uuritasku vasakul hõlmal ja põõn selja vöökohal. Põhimaterjaliks tumesinine polüesterkangas ja voodriks pehme must kunstsiid.

Vest on siiski 140cm mõõtu noormehele. Seetõttu ka suletud alumine nööp. Igaüks ju teab, et täismees kannab vesti alumist nööpi avatuna!

Start typing and press Enter to search

Ostukorv

Ostukorvis ei ole tooteid.